/Facebook Sosyal Bir Kabus Olma Yolunda

Facebook Sosyal Bir Kabus Olma Yolunda

Facebook!! Son zamanlarda tam bir kargaşa haline geldi.

Açıldığı günden beri inanılmaz bir ivme ile büyüyen ve yaklaşık 2 milyar kullanıcıya sahip, canımız, vazgeçilmezimiz, yegane sosyalleşme aracımız Facebook, her gün yeni bir özelliğiyle, garip denemelerle 13 yıllık tarihinde ilk defa karmaşıklaşmaya başladı.

Hızlıca bir bakalım; son birkaç haftada, Facebook “Hikayeler” özelliğini duyurdu, durum güncellemesinde renklilikler denedi, “yanlış haber” adında bir yeniliğe imza attı ve kişiselleştirilmiş bir akış sağlayan “roket” simgesi ile takip etmediğiniz popüler hesaplardan gelişmeler almanızı sağladı.

Bunlar sadece yeniliklerden birkaçı, asıl bahsetmek istediğimiz Facebook’un sizinle ilişkilendirilmiş yorumları “pop-up” ile gözünüze sokması. Bu özelliğin nasıl görüneceğiniz merak ediyorsanız tam olarak şu şekilde karşılaşacaksınız:

 

Ayrıca Mart ayında, mobil uygulamada yorumları tıpkı bir mesaj olarak görmemize yarayan “rejiggered way” adında bir yenilik getirildi. Kimsenin anlayamayacağı şekilde göründüğü için beğenmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Evet, işte bu 6 güncelleme son günlerde Facebook’u karmaşıklaştıran gelişmelerden sadece birkaçı. Günde 1.23 milyar insanın aktif olarak kullanığı küresel sosyal ğı sadeleştirmek yerine tam zıttı yönde ilerletmeye devam etmeleri birşeylerin ters gideceğine mi işaret ediyor? Önümüzdeki bir kaç on yılda sanırım bunu göreceğiz.

TAGS: