/HTC 16 Mayıs’ta “Sıkıştırılabilir” Telefonunu Görücüye Çıkarıyor

HTC 16 Mayıs’ta “Sıkıştırılabilir” Telefonunu Görücüye Çıkarıyor

HTC bir zamanların en iyi Android telefon üreticilerinden biriydi. Hala sağlam cihazlar üretmesine rağmen, birkaç saçma modelden ve yaşadığı finansal sorunlardan dolayı ışıltısını kaybetti.

Çok yakında tüm bunlar unutulabilir. Şirket resmi Twitter adresinden yayınladığı HTC U ile yeni bir öncü yaratmış olabilir.

Twitter’da gösterilen video’da yeni cihazın görünüşü oldukça belirgin şekilde görünüyor. İpucundan belli oluyor ki yakın zamanda çok ince, stereo hoparlöre sahip (HTC zaten telefonlarda mükemmel ses deneyimi üzerinde çalışıyordu.) yeni bir android lideriyle karşılaşacağız.

Son alınan gizli bilgilere göre HTC U, 5,5 inç QHD ekran, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 4GB ve ya 6GB ram, 64gb ve ya 128GB depolama alanı 12 megapiksel arka kamera (ve muhtemelen 16mp ön kamera) ve 3000mAh bir batarya ile gümbür gümbür geliyor.

Telefonun en dikkat çekici özelliği ise sağında ve solunda bulunan ve kenarlardan oluşan baskıyı hissedebilen sensörleri olacak. Kullanıcılar telefonu sıkarak farklı özellikleri kullanabilecek, paylaşılan videoyu izlediğinizde her iki taraftan sıkıldığında müzik çalar özelliğine ulaşabileceğinizi çıkarabilirsiniz. Tabi ki bunlar ön görüler, bakalım HTC bizi nasıl şaşırtacak.

 

Kaynak: Mashable