/İlham Verici 5 Gerçek Hikaye

İlham Verici 5 Gerçek Hikaye

Mutlaka hepimizin sağdan soldan kulağına gelen çok fazla sayıda ilham verici hikaye vardır; ancak bunlardan yalnızca birkaçı ruhumuzun derinliklerine dokunup, bizi gerçekten etkileyebilir. Bu yazımızda yüreğimize dokunan ve bizi hayallerimizi gerçekleştirmek için cesaretlendirecek 5 gerçek hikayeyi bir araya getirdik.

İlham Verici 5 Gerçek Hikaye


5. Panyee FC’nin Hikayesi

5 dakikalık bu video Tayland’daki Koh Panyee köyünün, 1986 yılında, kendi çabalarıyla yüzen bir futbol sahası inşa etmelerini ve dünyadaki en iyi futbol takımlarından birini kurduklarını anlatıyor.

 

4. Bethany Hamilton

İçinize buruk bir duygu bırakacak hikayelerden biri; Hawaii’li Bethany Hamilton’ın 13 yaşında sörf yaparken bir köpek balığı tarafından ısırılarak sol kolunu kaybetti ve buna rağmen hayallerinin peşini bırakmadı, olaydan yalnızca 1 ay sonra tekrar azgın dalgalara göğüs germeye karar verdi.

Bethany şu an 28 yaşında ve profesyonel bir sörfçü.

 

3. Hayatını Evsizleri Doyurmaya Adayan Şef: Narayanan Krishnan

Şu an 37 yaşında olan Narayanan Krishnan, profesyonel olarak eğitimini aldığı aşçılığı 5 yıldızlı oteller yerine sokaklarda yapmayı tercih ediyor. Her sabah 4’te uyanıp, sıcak yemek hazırladıktan sonra evsizler için 200 km yol alarak Hindistan’ın Madurai kentine ekibiyle beraber seyahat ediyor.

Krishnan çoğu zaman güçsüzlere kendi elleriyle yaptığı yemekleri yediriyor, bunun yanı sıra ihtiyacı olanlara ücretsiz saç kesimi hizmeti sunuyor. Kendisi bu yardımseverliliğinden dolayı “2010 CNN Kahramanları”nda En İyi 10’un arasına da girmiştir.

 

2. Dereck Redmond

1992 Barselona Olimpiyatları’nda, Derek Reymond yarı finallerde kötü bir sakatlık yaşadı. Kısa mesafe koşusunda diz arkası tendonlarından sakatlanan koşucu bir anda yere yığıldı. Yaşadığı tarifsiz acıdan yere yığılan Derek, bir anda ayağa kalkarak başladığı işi bitirmek için son gücünü kullanmak istedi. Bitiş çizgisine yaklaşırken bunun mümkün olmayacağını gören babası, bir anda parkura girerek, bitiş çizgisine vardıklarında omzunda ağlayan oğluna destek oldu.

 

1. Terry Fox’un Hikayesi

Terry Fox’un hikayesi hakkında söylenecek tek kelimemiz yok, sadece izleyin.

 

Umuyoruz ki ilham verici bu güzel insanların hikayeleri hayatınızda ufak bir değişikliğe sebep olur.

Kaynak: MotivationGrid